SKROSS wygrywa procesy o prawa patentowe przed chińskim sądem.

Wzrost piractwa w Chinach zmusił szwajcarską firmę WorldConnect AG- właściciela marki SKROSS
do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko nieuczciwym firmom. Szwajcarska firma z siedzibą w Diepoldsau odniosła sukces w dwóch sprawach o ochronę praw patentowych w Chinach.

Wysoki Sąd Ludowy w Guangdong  w Chinach w wyroku z dnia 19 czerwca 2012 ogłosił w pierwszej, drugiej i ostatniej instancji, że produkcja i sprzedaż adapterów podróżnych przez firmę Bobway (Ningbo) Electronic Ltd. naruszyła patenty należące do WorldConnect AG. Firma Bobway została zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania sprzedaży tych produktów. Ponadto sąd nakazał firmie Bobway zapłacić firmie WorldConnect AG odszkodowania w wysokości 300.000 RMB (około USD 50.000).

Ponadto w innej decyzji  w dniu 27 czerwca 2012 r., uznano, że firma Tech-Engine Technology Ltd. również naruszyła prawa patentowe WorldConnect AG poprzez sprzedaż podrobionych adapterów podróżnych. W tym przypadku również, sąd nakazał Tech-Engine natychmiastowego zaprzestania sprzedaży tego produktu. Tech-Engine Technology Co Ltd. została zobowiązana do zapłaty odszkodowania WorldConnect AG.

W 2002 roku SKROSS opracował pierwszy na świecie adapter z wysuwanymi wtyczkami do gniazdek w różnych krajach. Od tego czasu, szwajcarski SKROSS jest światowym liderem w dziedzinie wysokiej jakości adapterów podróżnych i ładowarek USB.  Dziś działa z powodzeniem w ponad 150 krajach. Firma opatentowała wszystkie swoje produkty.

Firma PRINTin Sp Jawna z siedzibą w Poznaniu jest wyłącznym przedstawicielem marki SKROSS
na terenie Polski i krajów Europy Wschodniej.


 


Podróżujesz po świecie i chcesz być dobrze przygotowany?


Przeczytaj poniższe informacje:

– jaki adapter jest dla mnie odpowiedni?    Sprawdź>
– jaka jest różnica między wtyczkami 2 i 3 polowymi i jak rozpoznać jakie mam urządzenie?   Sprawdź>
Przeczytaj dlaczego powinieneś posiadać adapter podróżny.

Jacek Pałkiewicz jeden z najbardziej aktywnych podróżników-eksploratorów naszych czasów. Niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu w swojej książce ” Sztuka podróżowania” w dziale „Organizacja podróży” wyjaśnia jak ważne jest posiadanie adaptera podróznego:

Przejsciówka (adapter). Prawie zawsze za granicą zdarza się, że nie możemy włączyć swojej suszarki do włosów czy doładować baterii telefonu komórkowego, bo wtyczka nie pasuje do gniazdka. Jeśli nie zabrało się z domu wielofunkcyjnej przejściówki, tzw. adaptera, pozwalającego dostosować naszą wtyczkę do gniazdka, trzeba go kupić zaraz po przyjeździe do innego kraju.”

Jacek Pałkiewicz „Sztuka Podróżowania” 

Zobacz jak sprawić aby Twoja podróż czy wymarzone wakacje
były przyjemnością, a nie koszmarem.


Mamy dla Ciebie kilka praktycznych rad.

1. Zadbaj o to aby Twój adapter do prądu był jak najmniejszy i najlżejszy. Zostanie Ci wtedy więcej miejsca na inne równie potrzebne rzeczy.

2. Sprawdź czy Twój adapter podróżny działa w kraju do którego się wybierasz lub do krajów do których masz plan wyjechać.
Nie ma żadnego powodu abyś kupował kilka adapterów, możesz je tylko łatwiej zgubić lub zabrać ze sobą nieodpowiedni (sic!)

3. Jeżeli Twój adapter jest wyposażony w wymienny bezpiecznik to możesz być pewny, że nie narażasz siebie i swoich bliskich na niebezpieczeństwo

4. Pamiętaj żeby sprawdzić czy do adaptera który chcesz kupić możesz podłączyć urządzenia które zabierasz ze sobą.
Żelazka, suszarki do włosów wymagają dużo wyższego prądu niż telefon komórkowy.

5. Jeżeli zabierasz ze sobą urządzenia ładowane przez USB szukaj adapterów z ładowarką USB.

6. Szukaj urządzeń uniwersalnych które pozwalają np. w Anglii podłączyć urządzenie z wtyczką amerykańską.

7. Sprawdź czy producent adaptera który chcesz kupić zapewni Ci gwarancję i serwis.

8. Jeżeli to możliwe nie kupuj adapterów przypadkowo, wyglądających na mało solidne, najtańszych.
Pamiętaj, Twoje wymarzone wakacje powinny być przyjemnością nie udręką z powodu źle wybranego adaptera.

Powyższe rady powstały z naszej pasji do podróżowania którą realizujemy odwiedzając najpiękniejsze miejsca na naszej Ziemi.
Mamy teraz pewność, że i w trakcie Państwa podróży nie pojawią się problemy związane z brakiem możliwości podłączenia Waszych urządzeń do prądu gdziekolwiek się znajdziecie. Przyjemności w podróży!