Opublikowano

SKROSS® walczy z podróbkami

SKROSS® wygrywa sprawę patentową

Uwaga na podróbki adapterów podróżnych.

Podróbki czyli podrobione produkty na rynku to zmora dla wielu producentów. Również Adaptery Podróżne marki SKROSS ® są coraz częściej podrabiane przez nieuczciwych producentów, którzy naruszają patenty funkcjonalne i / lub projektowe.
Od wygranych dwóch sporów patentowych w Chinach kilka lat temu szwajcarska firma WorldConnect AG, właściciel marki SKROSS ®, nadal aktywnie bron swoich praw własności intelektualnej. Jednak sprzedaż podrabianych produktów na rynku funkcjonuje nadal, a WorldConnect nadal znajduje wiele adapterów podróżnych, które naruszają zarówno patenty funkcjonalne jak i projektowe.
W celu obrony znaku handlowego SKROSS ® i powiązanych patentów, WorldConnect nie waha się egzekwować swoich praw własności intelektualnej zarówno w Europie, jak i w innych krajach. W rezultacie kilku producentów i dystrybutorów zostało pozwanych z powodzeniem o naruszenie patentów i wzorów.

Azja

W Azji WorldConnect wygrał sprawę przeciwko chińskiemu dystrybutorowi Longyu. Sąd w prowincji Zhejiang, orzekł, że adaptery podróżne Longyu naruszają patenty licencjonowane na rzecz WorldConnect AG. W rezultacie Longyu musiało natychmiast wycofać adaptery z rynku.  Musiało również zapłacić znaczną rekompensatę. Kilka innych spraw zostało również wygranych przez SKROSS ® w Chinach.

Stany Zjednoczone i Europa

W Stanach Zjednoczonych firma WorldConnect wygrała trzy sprawy z nieuczciwymi dystrybutorami w ciągu ostatnich kilku lat. W Europie wygrała dwie sprawy w Szwajcarii, a także kilka w innych krajach. Wygrane procesy we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech, doprowadziły do ​​zasądzenia znacznych kar z tytułu odszkodowania. Również w Polsce dzięki działaniom WorldConnect AG kilku dystrybutorów i sieci sprzedaży wycofały podrobione i niebezpieczne produkty ze swojej oferty.

Ochrona konsumentów

Sukcesy w różnych sądach na całym świecie pozwalają SKROSS ® chronić swoją markę i, co najważniejsze, chronić konsumentów. Zarówno przed wprowadzaniem w błąd z powodu przywłaszczenia marki SKROSS ® jak i bezpieczeństwem. Podrabiane produkty są zazwyczaj wykonane z tanich materiałów i nie spełniają wymogów jakości i bezpieczeństwa, które mają zasadnicze znaczenie dla konsumentów.

Bezpieczeństwo

Standardy bezpieczeństwa w naszej branży są w przeważającej mierze określone przez Międzynarodowy Komitet Elektrotechniczny (IEC). Przestrzeganie tych norm bezpieczeństwa i utrzymywanie najwyższej możliwej jakości stanowi podstawę całego procesu rozwoju i produkcji w SKROSS ®. Dlatego też rozbudowane kontrole jakości są wdrażane na każdym etapie produkcji i znajdują odzwierciedlenie w ostatecznych certyfikatach, które dokumentują zgodność każdego adaptera podróżnego ze standardami IEC. Ponadto produkty SKROSS ® są również certyfikowane przez TÜV i Electrosuisse.
W rezultacie wybór oryginalnych produktów SKROSS ® zapewnia bezpieczeństwo wszystkim naszym klientom, zapewniając jednocześnie spokój wszystkim naszym partnerom biznesowym.