Najciekawsze miejsca we Francji

Zawartość

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najciekawsze miejsca we Francji – Francja to różnorodny i piękny kraj. Jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie nie bez powodu. Francja to mozaika rozmaitych regionów; wszystkie są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Wybraliśmy 6 miejsc które wyróżniają się widokami, architekturą, sztuką bądź rozrywką.

1.Paryż

Przyciągając ponad 45 milionów odwiedzających rocznie, ​ Paryż​ jest najpopularniejszym na świecie miejscem turystycznym. Nazwany Miastem Światła, Miastem Miłości lub Stolicą Mody –  Paryż jest stolicą Francji, znanej z romantycznej atmosfery i niesamowitej architektury. Paryż przoduje w takich branżach jak biznes, rozrywka, gastronomia, moda, sztuka i kultura. ​ Oprócz charakterystycznych zabytków, takich jak Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny i Katedra Notre Dame, w Paryżu znajdują się także jedne z najlepszych na świecie muzeów, w tym znany wszystkim Luwr i Musee d’Orsay.

Paryż
Paryż

 

Paryż Wieża Eiffla
Paryż Wieża Eiffla

 

Paryż Luwr
Paryż Luwr

 

2. Lyon

Lyon szczyci się długą historią. Jest trzecim co do wielkości miastem we Francji, znanym z historycznej architektury, gastronomii i tętniącej życiem sceny kulturalnej. Ten cudowny region składa się z różnych dzielnic z których każda oferuje coś innego: Presqu’île jest sercem miasta z restauracjami i barami, a Croix-Rousse słynie z setek ukrytych korytarzy, za to Fourvière szczyci się rzymskimi ruinami i gotyckimi kościołami. Poruszanie się po mieście jest stosunkowo łatwe, już nie wspominając o tym, że Lyon zostało połączon​ e z ​ Paryżem​ i ​ Marsylią​ szybką linią kolejową ​ TGV​ . Dzięki temu dotrzesz do Paryża w niecałe 2 godziny zaś do Marsylii w trochę ponad półtorej godziny.

 

Lyon we Francji
Lyon we Francji

 

3. Strasburg

Strasburg,​ stolica regionu Alzacji, położony jest tuż przy granicy z Francją i Niemcami. Miasto łączy w sobie najlepsze cechy obu nacji. Tutaj, wśród mieszanki francuskiej i niemieckiej architektury, możesz znaleźć wiele muzeów, sklepów, kawiarni i niesamowitych atrakcji, takich jak zachwycająca gotycka katedra, w której znajdują się piękne rzeźby i 300-letni działający, astrologiczny zegar. Magnesem dla turystów jest Grande Ile, czyli Wielka Wyspa otoczona wodami rzeki Ill. Na wyspie znajduje się serce Strasburga. Jest to urocze stare miasto z romantycznymi uliczki z oknami pełnymi pelargonii i nocami tętniącymi życiem.

 

4. Mont Saint-Michel

Wyspa Mont Saint-Michel jest położona na ​ północno-wschodnim wybrzeżu Francji w Normandii. Ta wyspa jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc we Francji ze względu na architekturę. Te średniowieczne konstrukcję zbudowano tak, jakby były ułożone jedna na drugiej, co fascynuje wielu ludzi, gdyż powstałe tam budynki zostały zbudowane dawno temu. Powierzchnia wyspy Mont Saint-Michel jest stosunkowo mała- zaledwie 4​ km², jednak nie brakuje tam rozrywki. Na tej małej wyspie​ znajdują się sklepy z pamiątkami, restauracje, hotele, podziemne pomieszczenia, wieże i krypty.

 

Mont Saint-Michel
Mont Saint-Michel

 

5. Bonifacio

Bonifacio – miasto leżące na południu Korsyki, słynie z tego, iż jest zawieszone na wapiennych skałach, które tworzą urwisty półwysep. Bonifacio  zwane jest “baśniowym miastem” nie bez powodu- kamienne domy na skarpach wyglądają tak, jakby miały zaraz runąć do morza, kręte uliczki są pięknie oświetlone nocą i oczywiście można nurkować i podziwiać piękne rafy koralowe. Jeśli musisz odpocząć od chaotycznego życia, to właśnie w baśniowym Bonifacio.

Bonifacio
Bonifacio

 

6. Bordeaux

Bordeaux​ – “stolica wina” – jeżeli chcesz doświadczyć wspaniałej degustacji lub po prostu napić się pysznego wina, to właśnie tutaj. Miasto znajduje się w regionie Akwitanii, w południowo-zachodniej Francji. Bordeaux charakteryzuje się winiarniami, szczególnie Rue Parlement Saint-Pierre, gdzie można skosztować różnych odmian tego narodowego napoju. Ale zanim przejdziesz do degustacji, przespaceruj się brzegiem rzeki Garonne, zanurz stopy w Miroir d’Eau na Place de la Bourse i udaj się na górę ​ Pey-Berland Tower,​ gdzie możesz podziwiać domki w mieście, które z góry przypominają klocki Lego.

 

 

Bordeaux
Bordeaux

 

 

 

 

error: SKROSS Polska | Copyright © 2010-2021