Motocyklem do Azji

Zawartość

Podróż motocyklem po Azji? Zobacz 6 najciekawszych miejsc.

 

Południowa Azja charakteryzuje się najpiękniejszymi widokami na świecie – masywne pasma górskie, gęste lasy, plantacje herbaty i tarasy ryżowe – a najlepszym sposobem na poznanie tego wszystkiego jest wynajęcie motocykla i wyruszenie w drogę.

 

1.Vietnam

Górzysta prowincja Ha Giang jest często niedoceniana wśród turystów, przez co staje się miejscem ustronnym i spokojnym. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż trzeba się przygotować na silne deszcze i stromy teren, chyba, że odwiedzi się Ha Giang podczas suchej pory. Będzie wtedy gorąco, a lasy nie będą jaskrawozielone, jednak ryzyko burzy lub lawiny drastycznie zmaleje.

Po drodze można zatrzymać się w jednej z wielu knajp z panoramicznymi widokami na góry Wietnamu. Koniecznie trzeba zwiedzić jaskinie Lung Khuy i wiele innych atrakcji które tylko czekają na odkrycie.

 

2.Laos

Płaskowyż Bolaven to bujna okolica w południowym Laosie z licznymi wodospadami i plantacjami kawy. Od wybuch wojny wietnamskiej, wiele ładunków wybuchowych nie zostało jeszcze zdetonowanych więc nie próbuj się włóczyć na nieoznaczonych szlakach.

Zdecydowanie należy zwiedzić wodospady bliźniacze Tad Fane i wodospad Tad Yuang znajdujący się w pobliżu.

Istnieją dwie pętle okrążające płaskowyż Bolaven. Obie zaczynają się w Pakse, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko. Podróż pętlami zajmuje około od dwóch do trzech dni. Drogi są dobrze utrzymane, a widoki zapierają dech w piersiach.

Jeżeli ma się trochę czasu warto odwiedzić Tad Tayicseau, w którym znajduje się siedem niesamowitych wodospadów. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych wodospadów, aby dotrzeć do kaskad w rejonie Tad Tayicseau, będziesz musiał zrezygnować z motora i wybrać się na pieszą wycieczkę

 

3.Tajlandia

Żadna podróż do Tajlandii nie jest kompletna bez wizyty Chiang Mai i Pai na północy, więc wypożycz motocykl i zobacz niesamowitą przyrodę, odległe buddyjskie świątynie i liczne wodospady. Słynna trasa, która przebiega między dwoma północnymi miastami Tajlandii, jest znana jako pętla Mae Hong Song. Możesz zwiedzić tę trasę szybko w ciągu dnia lub rozłożyć ją na prawie tydzień, aby zobaczyć wszystkie atrakcje.

Godnym uwagi przystankiem jest Dai Inthanon- najwyższa góra w Tajlandii. Park narodowy Doi Inthanon ma wodospady, ogrody, świątynie, a nawet porośnięte mchem lasy, które naprawde są warte zwiedzenia.

 

4.Malezja

Malezja jest bogata we florę, faunę i kulturę. Warto zwiedzić meczety, posągi kotów i Park Narodowy Bako. Niestety będziesz musiał zostawić swój motor nad brzegiem rzeki i wypłynąć łodzią do parku.. W Parku Narodowym Bako można zobaczyć dzikie brodate świnie i zagrożone nosacze sundajskie- małpki charakteryzujące się długimi noskami.

Zdecydowanie trzeba zwiedzić Fairy Cave i Wind Cave. Są to przepiękne jaskinie z dużą ilością ścieżek spacerowych we wnętrzu, a spektakularne kształty, formy i nacieki zapierają dech w piersiach.

 

5.Indonezja

Jeżeli wodospady Cię fascynują, zdecydowanie powinieneś zwiedzić Azje Południowo-Wschodnią, a szczególnie północną część Bali.

Stosunkowo łatwo można dojechać do większości wodospadów bez konieczności pozostawiania motocyklu w tyle.

Łatwo jest też nocować w lokalnej wiosce, i rozłożyć swój pobyt w Indonezji na kilka dni, tak, aby nacieszyć się przepięknymi widokami jakie ma nam do zaoferowania Bali.

Bliźniaczy wodospad Banyumala cieszy się dużą popularnością ale nie bez powodu. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej majestatycznych wodospadów w Azji. Wyróżnić należy również wodospad Pucak Manik i Git Git. Nie martw się jeżeli nie dotrzesz do żadnego z wcześniej wymienionych wodospadów- w okolicy jest tyle kaskad, że na pewno natkniesz się na wiele innych.

 

6.Filipiny

Puerto Princesa i El Nido to miasta na filipińskiej wyspie Palawan, które cieszą się popularnością ze względu na ich plaże. Trasa jest prosta i powinna zająć tylko cztery godziny. Ale ponieważ jest to jedna z najpiękniejszych wysp na świecie, na pewno zechcesz wskoczyć do wody lub podziwiać piękne krajobrazy, więc zaplanuj całodniową wycieczkę trwającą około 10 godzin.

Jeżeli nadal Ci mało, możesz zjechać ze szlaku, ponieważ droga która przecina Palawan rozciąga się na 450 km i jest znakomicie utrzymana.