PON-PT 9:00-16:00  |  tel. 667 700 890  |  skross@skross.com.pl

Szukaj
Close this search box.

Jak wybrać ładowarkę samochodową?

Zawartość

Jaki przedmiot to najlepszy towarzysz podróży samochodem?

Nasza uwagę przyciągnęła ładowarka samochodowa. Czy to ważny temat? Ależ oczywiście!

Skąd pomysł? Otóż jakiś czas temu podczas przerwy śniadaniowej nasz kolega był pochłonięty skrolowaniem swojego smartfona. Nie żebyśmy byli specjalnie zaskoczeni, bo w czasach wszechobecnego funkcjonowania w social mediach, widok osoby zatopionej w elektronice wielkości dłoni, to wręcz norma (niestety). Ale twarz Grzesia wyrażała ogromne zafrasowanie. Nie pozostało nam nic innego jak wetknąć nos w nieswoje sprawy i wyciągnąć z Grzesia powód jego niepokoju. I co się okazało? Otóż Grześ szukał ładowarki samochodowej! Wielkie mecyje! Idź do sklepu ze sprzętem elektronicznym i kup! I tutaj właśnie pojawia się problem. Bo Grześ chciał kupić tę jedyną, właściwą i słuszną ładowarkę! Czyli jaką? Nadszedł czas, żeby pochylić się nad naszym niezbędnikiem, rozłożyć go na czynniki pierwsze (no niezupełnie ;)) i pod wpływem uzyskanych wyników znaleźć właściwe rozwiązanie problemu Grzesiowego (i nie tylko).

Parametr pierwszy: zwróćmy uwagę na rodzaj złącza

Grześ potrzebuje ładowarki samochodowej, czyli zasilanej z gniazda zapalniczki. Najczęściej stosowane złącza (czyli końcówka pasująca np. do naszego telefonu) to micro USB (większość telefonów) i Lightning (iPhone). Tylko co zrobić, gdy Grześ ma IPhone’a a jego żona inną markę telefonu? I tu na ratunek przychodzą ładowarki uniwersalne tzn. takie, które mając złącze USB pozwalają na podłączenie dowolnej przejściówki pasującej do danego urządzenia. Ba! Na rynku dostępne są ładowarki uniwersalne, które posiadają kilka wejść USB, co umożliwia ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. Możesz spokojnie podłączyć telefon, tablet z bajkami dla dzieci czy GPS. Im większa liczba wejść (dwa i więcej) i większa wartość prądu ładowania, tym większą liczbę urządzeń możemy ładować jednocześnie.

Parametr drugi: natężenie ładowania

Natężenie ma znaczenie! Nie jest to odkrycie rangi rocket science, ale należy wziąć pod uwagę moc ładowarki dokonując zakupu. Jeśli chcemy ładować kilka urządzeń w tym samym czasie to musimy rozważyć zakup ładowarki o większej mocy, gdyż naładuje ona podłączony sprzęt szybciej. Dzisiejsze sprzęty są wymagające jeśli chodzi o moc, dlatego też uważa się, że 2000 mA (2A) jest satysfakcjonująca, ale 3000 mA (3A) jest niczym pendolino na długiej prostej 😉 Naładuje gadżety dla całej rodziny. Trzeba pamiętać, że im bardziej zaawansowane urządzenie z całym dobrodziejstwem działających aplikacji, tym jego pobór energii elektrycznej jest znacznie większy. Dlatego tak ważny jest wybór mocy dostosowanej do naszych potrzeb.

Parametr trzeci: bezpieczeństwo

Wybrane urządzenie ładujące, aby bezpiecznie spełniało swoją rolę, musi być kompatybilne z naszym urządzeniem. Jak rozumieć bezpieczeństwo w przypadku ładowarek? Nie chcemy przecież przez naszą niewiedzę doprowadzić do uszkodzenia jakiegokolwiek sprzętu. Najlepiej jeśli ładowarka jest wyposażona w zaawansowane technologie, które zapobiegają przepięciom, przeciążeniom czy zwarciom. Dzięki takim zabezpieczeniom nasze urządzenia są bezpieczne, a my możemy w pełni celebrować podróż wakacyjną, choćby nie wiem jak długo miała ona trwać.

Parametr czwarty: znany producent czy zamiennik

Darzysz dużym zaufaniem produkty z serii: radosna twórczość pana Kazia z garażu na przedmieściach (wszelka zbieżność danych osobowych przypadkowa ;))? Biorąc pod uwagę wyżej wymienione parametry, to dbając o bezpieczeństwo zarówno sprzętu ładowanego jak i ładowarki, nie powinniśmy oszczędzać. Jaką masz pewność, że zapewnienie twórcy czy nawet parametry widniejące na urządzeniu są prawdziwe? W wielu przypadkach (nie we wszystkich) pewność jest zerowa, niestety. Kupno ładowarki markowej lub ze sprawdzonego źródła nie należy do najtańszych, ale jak to zazwyczaj bywa jakość idzie w parze z ceną. Ponadto kupując ładowarkę markową lub po prostu z pewnego źródła, zawsze w przypadku jakiejkolwiek usterki, możemy skontaktować się bezpośrednio z producentem i mamy wszystkie prawa konsumenckie zapewnione i przestrzegane. Poza tym przed zakupem mamy również możliwość zapoznania się z opiniami innych użytkowników danego sprzętu, umieszczonymi najczęściej na stronie internetowej producenta. Każdy chyba przyzna rację, że w obecnych czasach polecenie lub rekomendacja są dźwignią handlu.

Czy coś nam umknęło?

Tempo naszego życia wymusza na nas stały dostęp do elektroniki. Dlatego też zależy nam na tym, by zapewnić sobie komfort związany ze stałą możliwością korzystania chociażby z telefonu komórkowego, który w wielu sytuacjach jest naszym głównym centrum dowodzenia. Jeśli często podróżujemy samochodem, warto stać się dumnym właścicielem ładowarki samochodowej, żeby nie zostać odciętym od dobrodziejstw, które oferuje wszechobecna komórka.

A wracając do Grzesia 😉 „He did it!” Nasz bohater znalazł swoją wybrankę. Wszedł na stronę SKROSS, przejrzał ofertę i stał się szczęśliwym właścicielem ładowarki samochodowej USB z kablem USB Type C. Grześ także zyskał uznanie w oczach żony. Mogą teraz podróżować wspólnie z jednocześnie nabierającymi mocy telefonami.

Przykładowe modele ładowarek samochodowych wraz z cenami znajdziecie TUTAJ.