Gdzie na Boże Narodzenie?

Zawartość

Gdzie na Boże Narodzenie?

Nieważne czy marzysz o białych, bajkowych świętach czy o ucieczce do ciepłego, słonecznego miejsca. Święta mogą być okazją do rodzinnego spędzenia czasu w zupełnie nowych okolicznościach.

Wybraliśmy dla Ciebie miejsca, które sprawią, że nadchodzące Święta będą niezapomniane. Oto najlepsze z nich.

 

Laponia

To przyjazne miejsce dla dzieci, bo jest najbliżej Świętego Mikołaja. Niepowtarzalna i przepiękna sceneria to idealne miejsce dla miłośników sportu.

Choć niektórzy mogą nazywać to marketingowymi pułapkami turystycznymi, żadna podróż do Laponii nie jest kompletna bez wizyty w Santa Village i Santa’s Park. Odwiedzając oficjalne, rodzinne miasto Świętego Mikołaja, odwiedź oficjalną pocztę Świętego Mikołaja i oficjalne biuro Świętego Mikołaja, gdzie z pewnością będziesz miał szanse spotkać Mikołaja!

Jeśli dopisze Ci szczęście zobaczysz na własne oczy słynną Zorzę polarną. Możesz zazwyczaj zobaczyć ją od stycznia do kwietnia, kiedy noc jest jasna i ciemna. Miej wtedy oczy otwarte, aby doświadczyć tego zjawiska, którego nie można przewidzieć.

Wioska Lainio Snow  położona w pięknej scenerii 200 km nad kołem podbiegunowym ma wszystko, co turysta podróżując po Laponii może sobie wyobrazić. Prawdziwą lapońską atmosferę z hotelem lodowym, barem lodowym i restauracją oraz oszałamiająco oświetlonymi rzeźbami z lodu i śniegu.

Chociaż nie jest to tani urlop, wszystko czego doświadczysz będzie naprawdę zapierało dech w piersiach.

 

Strasburg

To francuskie miasto, znane jako „Capital de Noël” (stolica Bożego Narodzenia), słusznie zdobyło swój tytuł.
Ogromna ilość dekoracji bożonarodzeniowych, niezliczona ilość rynków, wspaniała katedra, to sprawia, że Strasburg oferuje niezapomnianego ducha świąt.  Christkindelsmärik przy Placu Broglie jest największym i najbardziej znanym jarmarkiem bożonarodzeniowym w mieście. Działa od 1570 roku, co czyni go jednym z najstarszych rynków bożonarodzeniowych w Europie. Inne, bardziej nowoczesne rynki, to połączenie tradycji niemieckiej i francuskiej.

La Petite France, znana również jako Quartier des Tanneurs, jest historycznym kwartałem miasta wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Brukowane uliczki, zamki i domy z muru pruskiego sprawiają, że spacer wzdłuż kanałów w tej części miasta jest bajkowym przeżyciem. Świąteczne dekoracje i oświetlenie sprawiają, że ta całoroczna, piękna część miasta jest jeszcze bardziej niezwykła.

Tradycyjna choinka nie jest idealna. Wznosi się na wysokość co najmniej 30 metrów i rozświetla cały rynek. Dzięki temu idealnie uzupełnia obraz miasta.  Możesz zrobić frajdę dzieciakom i zabrać je na rejs łodzią po kanale i Parc Animalier Friedel. Mozesz też pospacerować wśród zwierząt (kozy, krowy, kury, kucyki i wiele innych) w parku.

 

 

Strasburg Francja
Strasburg Francja

 

 

Kopenhaga w Danii

Duńska stolica została stworzona na Boże Narodzenie! Ogromna ilość świateł świątecznych, jeszcze bardziej kolorowe i tak już barwne ulice, piękne rynki bożonarodzeniowe, publiczne lodowiska czy miejskie ogrody. To piękne miasto z pewnością sprawi, że nawet sceptycy odnajdą tam ducha świąt.

Ogrody Tivoli, położone w samym sercu miasta, są miejscem obowiązkowym na mapie Kopenhagi. Oferują najładniejszą wystawę drewnianych domów, pokrytych śniegiem drzew (ozdobionych ponad 70 000 bombek bożonarodzeniowych!), Piękny jarmark bożonarodzeniowy i przepiękna parada bożonarodzeniowa, to wszystko dzięki czemu będą to niezapomniane nordyckie święta Bożego Narodzenia.

Zabierz swoje dzieci do Rundetaarn (Round Tower w języku angielskim). Zbudowany jako obserwatorium w 1642 roku dla króla Christiana IV, nadal jest funkcjonującym planetarium. W połowie wysokości 39-metrowej wieży znajduje się sala biblioteczna, w której Hans Christian Anderson czerpał inspirację. Będąc na szczycie będziesz miał fantastyczny widok na Kopenhagę! Nie zapomnij zabrać ze sobą kurtek na wiatr, ponieważ podmuchy na górze mogą być mocne i zimne.

Oczywiście nie ma wizyty w Danii bez wizyty w sklepie Lego – mini legoland, wszystko przygotowane na Boże Narodzenie. W sklepie znajduje się sekcja aktywności, w której dzieci i dorośli mogą uwolnić swoją kreatywność używając słynnych klocków Lego i Duplo. Zalecamy wizytę rano, aby uniknąć tłumów, które zawsze są w środku dnia.

 

 

 

 

Meksyk

Średnia temperatura 24 stopni Celsjusza, 8 godzin słońca w ciągu dnia, piaszczyste plaże i piękny, turkusowy ocean. Boże Narodzenie w Meksyku pozwala na zresetowanie po całym roku ciężkiej pracy w świątecznym nastroju. Feliz Navidad obchodzi się tu od 12 grudnia do 6 stycznia. Masz więc miesiąc uroczystości, takich jak „El Nacimiento” – szopka, która jest odwzorowana w większości meksykańskich domów. „Las Posadas” – odbywające się 9 dni przed Bożym Narodzeniem, to tradycja, w której chłopcy i dziewczęta przebierają się za Józefa i Maryję, odgrywając ich pielgrzymkę do Betlejem. Inną tradycją i najprawdopodobniej ulubioną jest „Luces de Bengala” (Sparklers), w której dzieci mogą bawić się zimnymi, sztucznymi ogniami.

Jeśli masz ochotę na dobrą pogodę i lokalne tradycje, święta z rodziną w Meksyku na pewno będą Feliz Navidad!

 

error: SKROSS Polska | Copyright © 2010-2021