SKROSS® wygrywa sprawę patentową z Dongguan Best Travel Co., Ltd. w Chinach

Zawartość

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

SKROSS® wygrywa sprawę patentową z chinską firmą Dongguan Best Travel Co., Ltd.

SKROSS® wygrał kolejną sprawę patentową w Chinach przeciwko firmie Dongguan Best Travel Co., Ltd.

Sprawa została po raz pierwszy rozpatrzona przez sąd  Hangzhou, który w maju 2020 r. orzekł, że firma Dongguan Best Travel naruszyła prawa patentowe Worldconnect AG właściciela SKROSS. Chociaż firma Dongguan Best Travel odwołała się od tej decyzji to Najwyższy Sąd Ludowy w Pekinie potwierdził w marcu 2021 r. naruszenia patentu przez Dongguan Best Travel.
Sąd w Pekinie zadecydował, co następuje:
Adapter sprzedawany przez Best Travel objęty jest ochroną patentową CN ZL 200980132171.7. Firma Best Travel ma natychmiast zaprzestać produkcji i sprzedaży adapterów oraz zniszczy wszystkie zapasy adapterów w magazynie. Ponadto pozwany Dongguan Best Travel Co., Ltd. zapłaci powodowi Worldconnect AG znaczną kwotę w celu zrekompensowania poniesionych strat ekonomicznych.

Obecnie SKROSS® pozywa również kilka innych firm w Chinach za potencjalne naruszenie patentów, a kolejne wyroki sądowe mają zapaść w ciągu najbliższych miesięcy. Również poza Chinami SKROSS® rozwiązał w międzyczasie kilka spraw z firmami, które naruszają patenty w Europie, uzgadniając od nich odszkodowanie bez konieczności dochodzenia swych praw w lokalnych sądach.

error: SKROSS Polska | Copyright © 2010-2021