Cinque Terre Liguria

Zawartość

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Cinque Terre to fragment Riviery Liguryjskiej położony pomiędzy cyplem Mesco w okolicach Levanto a przylądkiem Montenero.

Będąc w Toskanii pamiętać powinniśmy o Cinque Terre, położone w pobliskiej Ligurii.

Pociągi turystyczne odwiedzają : Riomaggiore, Corniglię, Vernazzę, Manarolę i Monterosso. Wszystkie one zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego Unesco.

Przez wieki miasteczka niemalże odcięte od świata, sytuacja zmieniła się pod koniec XIX w., gdy rozpoczęto budowę linii kolejowej.

Dzisiaj tłumy odwiedzających, w większości Chińczyków i Japończyków towarzyszą nam podczas zwiedzania. Piękne, cudowne, bajeczne miejsce, które polecić mogę każdemu wrażliwemu na piękno przyrody i miasteczek zawieszonych na skałach.

W sezonie możliwe jest poruszanie się pomiędzy miejscowościami wytyczonymi ścieżkami, które połączyły wszystkie najważniejsze punkty na mapie, podobnie jak linia kolejowa. Mi osobiście zabrakło trochę słońca i niebieskiego nieba.

Jak to w życiu – nie zawsze wszystko otrzymujemy

Widok na Cinque Terre
Widok na Cinque Terre
Cinque Terre Włochy
Cinque Terre Włochy
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre ścieżka
Cinque Terre ścieżka
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre
Cinque Terre

Dariusz Pawlak, rocznik 1959, podróżnik, globtrotter, pilot wycieczek i ekstremalny wspinacz skalny. Absolwent geografii UAM w Poznaniu. Mieszka w Osiecznej pod Lesznem. Pierwszą 3 miesięczną egzotyczną podróż odbył w 1984 roku do Indii i Nepalu. Od tego czasu był w ponad 60 krajach, szczególnym względem cieszy się Tajlandią/ ponad 70 wizyt/ Singapur /  10o razy / , Meksyk 30 razy, Indie 50 odwiedzin. Nadal intensywnie się wspina na ścianach skalnych Hiszpanii, Francji, Włoch i Grecji pokonując w ciągu ostatnich kilku lat ponad 4000 dróg sportowych. Jako pilot poprowadził 80 grup na wszystkie kontynenty. Prowadzi firmę usług wysokościowych. Entuzjasta życia i prawdziwych przygód

Wybierając się do Cinque Terre lub innych rejonów we Włoszech pamiętajcie, że będzie Wam potrzebny adapter podróżny, bowiem we Włoszech są inne gniazdka niż w Polsce.

Poniżej znajdziecie listę adapterów, które są odpowiednie do Włoch:

error: SKROSS Polska | Copyright © 2010-2021