Anglia – dlaczego warto tam pojechać.

Zawartość

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Anglia to Londyn, Londyn to Anglia

Jest jednym z najbardziej tętniących życiem miast na świecie. Zawsze znajdziesz jakiś pretekst żeby tam się wybrać na weekend lub na wakacje. Bez względu na Twoje zainteresowania, zawsze znajdziesz coś godnego uwagi w Londynie. Jeśli nadal nie jesteś przekonany co do wyjazdu do Anglii , oto 7 powodów dla których powinieneś już teraz zarezerwować hotel. 

Anglia
Anglia – London Eye

1. Zobacz spektakularną panoramę

Panoramę Londynu można podziwiać ze wspaniałych budynków, takich jak piękna Katedra św. Pawła, która powstała w 1710 roku, The Shard i London Eye.

Anglia
Anglia. Widok z The Shard

2. Parki i przyroda Londynu.

Zazwyczaj duże miasta nie kojarzą nam się z zielenią i przyrodą. Jednak Londyn ma nam dużo do zaoferowania- nawet piękne i spokojne parki. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiedzić Królewskie Parki w samym sercu miasta, takie jak St James i Hyde Park, czy chcesz cieszyć się widokiem z Hampstead Heath w północnej części miasta. Po odwiedzeniu wielkich Londyńskich parków, przekonasz się, że jest to idealne miejsce na spokojne i przyjemne spędzenie czasu.

Anglia

3. Anglia to również bezpłatne atrakcje.

Wspaniałą rzeczą w Londynie jest możliwość korzystania z wielu bezpłatnych atrakcji. Niektóre z najlepszych muzeów, takich jak Galeria Narodowa , Muzeum Nauki, Narodowe Muzeum Historii i Muzeum Brytyjskie, można zwiedzać za darmo. Niektóre galerie również są bezpłatne, takie jak Tate Modern, w którym tylko niewielka ilość eksponatów jest płatna. Zakwaterowanie może trochę kosztować, jednak rekompensuje to ilość bezpłatnych atrakcji.


4. Poznasz nowe i historyczne atrakcje

Od London Eye oferującego widoki na miasto po oszałamiającą gamę muzeów na zachodnim krańcu miasta, każdy znajdzie coś dla siebie, w tym takie miejsca jak Madame Tussauds, Pałac Westminsterski i Opactwo Westminster. Będąc w jednym z najstarszych miast na świecie, warto wybrać się na wycieczkę pieszą, korzystając z pomocy jednego z wysoko wykwalifikowanych przewodników turystycznych.

5. Anglia to nauka języka

Posługując się językiem angielskim dogadasz się niemal na całym świecie. Zdecydowanie ułatwi Ci to podróżowanie do takich miejsc, jak Londyn. Wycieczka do Anglii to świetna okazja by podszlifować lub nauczyć się języka od podstaw. Porozumiewanie się po angielsku na co dzień to najlepszy sposób by się go szybko i efektywnie nauczyć. 


 6. Londyn nieustannie się zmienia

Nawet jeśli wcześniej byłeś w Londynie, nie znaczy, że wszystko znasz. Londyn nieustannie się zmienia. Co chwilę powstają nowe atrakcje, wystawy muzealne, wydarzenia sportowe itp. Oznacza to, że nawet jeśli już tam byłeś, i tak znajdziesz pretekst, aby znowu tam wyjechać.

7. Tamiza

Rzeka Tamiza jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów miasta. Wielu turystów nie może nacieszyć się wycieczkami wzdłuż londyńskiej Tamizy, gdyż widoki i panorama miasta są niesamowicie piękne. Istnieje również wiele kanałów w Londynie, takich jak Mała Wenecja i Regent’s Canal. Możesz zobaczyć wiele ciekawych miejsc takich jak wieża zegarowa Big Ben, Muzeum Wojny i galerie sztuki.

Pamiętaj.

Zarówno w Londynie jak i całej Anglii gniazdka do prądu i wtyczki są innego standardu niż w Polsce. Jadąc do Anglii pamiętaj aby zabrać adapter podróżny. Możesz zabrać adapter uniwersalny, za pomocą którego nie tylko podłączysz swoje urządzenia w Anglii, ale również podłączysz zakupione w Anglii urządzenia w Polsce, np. taki jak ten – PRO World lub PRO World USB. Możesz również wybrać pojedynczy adapter, który również będzie działał w Londynie, ale nie użyjesz go w swojej kolejnej podróży np. do USA.

Jeśli lubisz fotografować, pamiętaj, że podczas długich wycieczek po Londynie może Ci brakować energii w telefonie lub aparacie. Z pewnością przyda Ci się jeden z naszych power banków np. RELOAD 20, którym naładujesz swoje urządzenia wiele razy, a jego kompaktowe rozmiary na pewno docenisz podczas długich wycieczek.

error: SKROSS Polska | Copyright © 2010-2021